Od najmłodszych lat warto zadbać o kształtowanie odpowiednich prozdrowotnych nawyków w zakresie zdrowia jamy ustnej i zapoznać dziecko z lekarzem stomatologiem.
Ponad 90% dzieci w Polsce ma próchnicę. Problemy z uzębieniem często zaczynają się już na etapie zębów mlecznych.
Odpowiednie działania profilaktyczne zarówno ze strony lekarza stomatologa, jak i uświadomionych rodziców mogą nawet o połowę zredukować ryzyko wystąpienia próchnicy w uzębieniu małego pacjenta.
W Orto-Krak staramy się rozwiać mit, że każda wizyta u dentysty związana jest ze strachem i bólem
Najczęstszym problemem, z którym mamy do czynienia w przypadku małego pacjenta jest oczywiście próchnica i jej powikłania. Aby leczenie zachowawcze przebiegało komfortowo stosujemy żele znieczulające o smaku owocowym
Ubytki próchnicowe wypełniamy wykorzystując nowoczesne materiały stomatologiczne, w tym uwielbiane przez dzieci kolorowe wypełnienia Twinky Star.
Lekarze przyjmujący w lOrto-Krak ogromną uwagę przywiązują do działań profilaktycznych. Lepiej jest zapobiegać aniżeli leczyć – i w myśl tej zasady przeprowadzają zabiegi lakowania zębów, lakierowania preparatami zawierającymi fluor, a także dbają o to aby każdy mały pacjent (w asyście rodzica) nauczył się zasad prawidłowej higieny jamy ustnej.

Proponujemy:

– Specjalistyczne leczenie dzieci najnowszymi metodami (pedodoncja)

– Profilaktyka: lakierowanie i lakowanie zębów u dzieci

Copyright @ 2016 Ortodonta-ciszek.pl
Created by Colorvision.pl